O nas

Dworek nad Drawą położony jest około 100 km od Poznania, około 70 km od Piły i Gorzowa Wielkopolskiego oraz około 450 km od Warszawy.

Ośrodek położony jest nad samą rzeką Drawą, 6 km od Krzyża Wielkopolskiego.
Niecałe 15 km od Dworku podążając w górę rzeki można podziwiać piękna florę i faunę Drawieńskiego Parku Narodowego, w którym wylęga się ponad połowa wszystkich ptaków polskich.
W parku znajduje się ponad 20 jezior, z czego największe liczy ponad 10 km długości, natomiast rzeka Drawa w 2008 roku uznana była za najczystsza rzekę Polski.
Dworek nad Drawą jest certyfikowanym gospodarstwem ekologicznym, co pozytywnie wyróżnia nas na tle innych obiektów agroturystycznych w Krzyżu Wielkopolskim.
Posiadamy hodowlę bydła i wytwarzamy zdrowe ekologiczne mięso.

Atrakcje ośrodka:

    • konie
    • kajaki
    • quady
    • wędkowanie i grzybobranie
    • wypoczynek na łonie natury


Mariola Reitzig

Urodziłam się w 1959 w Drezdenku a dorastałam w Gut Dragefeld.
Spędziłam tu swoje dzieciństwo. Niezliczone wspomnienia z dziecięcych lat związane z „Gut Dragefeld” towarzyszą mi aż do dnia dzisiejszego.
Towarzyszyły mi także wtedy, gdy w wieku 20 lat wyjechałam do Niemiec i zamieszkałam w Berlinie.

W Berlinie poznałam mojego przyszłego męża. Jedna z naszych pierwszych wycieczek zaprowadziła nas do „Gut Dragefeld”. Nie przypuszczałam, że mój mąż tak bardzo zachwyci się tą posiadłością. Wspólnie zaczęliśmy snuć plany przebudowy starego, upadłego gospodarstwa.

Były to rok 1998. Nasze plany mogliśmy zacząć realizować dopiero w 2004 roku.

Andreas Reitzig
Urodziłem się w 1951 w Berlinie. Po mojej matce, która jako córka rolnika również dorastała w Berlinie, odziedziczyłem miłość do natury. Jazda konna, wędrówki piesze, łowienie ryb oraz jazda na nartach są nieodłącznie związane z moją młodością.

W 1974 roku, kiedy rozpocząłem pracę na własny rachunek jako makler nieruchomości, wszystko definitywnie się skończyło. W 1992 roku sięgnąłem po wielu latach do przeszłości i znów zacząłem jeździć konno. Kiedy w roku 1998 przyjechałem wraz z żoną do „Gut Dragefeld” stało się dla mnie jasne, że nadszedł czas, aby zacząć coś nowego. Jeszcze w tym samym roku zrezygnowałem z pracy maklera i razem z żoną skoncentrowałem się na projekcie „Gut Dragefeld”.

Gut Dragefeld
Około 250 lat temu nad Drawą osiedliła się rodzina Sagert, zaś posiadłość ta nosiła wtedy nazwę „Steinborns Gut”.
Z tych czasów pochodzi lipa posadzona bezpośrednio nad rzeką Drawą i objęta dziś ochroną przyrody.

Interesujemy się bogatą historią posiadłości „Gut Dragefeld” i zbieramy dokumenty na jej temat.

Serdecznie zapraszamy!!

 

Napisz do nas